Přejít na obsah

Personální agentura

Cílem naší personální agentury je zprostředkování vhodné práce a personální poradenství pro zájemce o práci hledající zaměstnání na základě nabídky práce.
Při poskytování našich služeb spojujeme zájmy obou skupin svých zákazníků, uchazečů i zaměstnavatelů. Řešíme potřeby svých klientů v oblasti řízení lidských zdrojů a zároveň dáváme svým dočasným zaměstnancům šanci rozvoje mimoprofesního i profesního. Firma ASPO CZ pomáhá svým klientům řešit nedostatek jak kmenového, tak flexibilního personálu. Pro Vás, kandidáty, to znamená, že se můžete stát přímo zaměstnancem u klienta společnosti ASPO CZ, nebo dočasným zaměstnancem (brigádníkem) společnosti ASPO CZ s případnou možností přejít do zaměstnaneckého poměru ke klientovi (v některých případech). Existuje několik možností, které mohou nastat:

1. Trvalé zaměstnání:
pokud hledáte trvalé zaměstnání, Vaším novým zaměstnavatelem nebude společnost ASPO CZ, ale její klient, který hledá zaměstnance Vašeho profilu; celý proces začíná registrací do systému společnosti ASPO CZ, odevzdáním životopisu na pobočku (buď e-mailem: aspo@aspocz.eu, poštou, nebo osobně na uvedenou adresu v kontaktech), pokračuje pohovorem s konzultantem na pobočce, v případě kladného posouzení Vaší vhodnosti pro nabízenou pracovní pozici prezentováním Vašeho CV, pohovorem u klienta až po případné přijetí do pracovního poměru; celý tento proces může trvat několik dní, ale také týdnů (v případě náročnějších výběrových řízení i měsíců).

2. Brigáda - dočasné zaměstnání:
pokud hledáte pouze tento druh úvazku, bude Vaším řádným zaměstnavatelem vždy společnost ASPO CZ; konzultant s Vámi na pobočce sepíše pracovní smlouvu (nebo dohodu), která začíná platit dnem fyzického nástupu do zaměstnání; budete pracovat u klientů společnosti ASPO CZ podle Vašich časových možností a dohody s konzultantem na Vaší "domovské pobočce"; veškeré administrativní úkony spojené se zaměstnáním (smlouva, neschopenky, zdravotní a sociální pojištění, školení bezpečnosti práce a požární ochrany, atd.) budete také řešit na pobočce společnosti ASPO CZ. Klient (společnost, kde pracujete) nemá s Vaším zaměstnaneckým poměrem nic společného; tato forma zaměstnání je kromě studentů a nezaměstnaných také vhodná pro čerstvé absolventy, kteří mají možnost si u několika zaměstnavatelů vyzkoušet několik rozličných profesí (pod jedním zaměstnavatelem - ASPO CZ) a teprve pak se rozhodnout pro obor/profesi, která jim vyhovuje nejvíce.

3. Kombinace předchozích bodů:
úspěšná metoda, vhodná zejména pro absolventy škol, jak najít trvalé pracovní uplatnění formou brigády; spočívá v tom, že brigádník (zaměstnanec ASPO CZ) pracuje na pozici, která musí být obsazena, ale klient nemůže (z různých interních důvodů) přijmout na toto místo nového zaměstnance; pokud ale brigádník prokáže během pár týdnů nebo měsíců, že na zastávané pozici obstojí a klient může přijmout nového zaměstnance, zvolí raději tohoto brigádníka než nového, nezaučeného kandidáta "z ulice".

4. Výplaty a pracovní výkazy:
všichni flexibilní zaměstnanci a brigádníci společnosti ASPO CZ pracující u klientů obdrží při nástupu pracovní výkazy-docházku, případně se dozví jiný způsob evidence docházky na pracovišti (biometrie, magnetické karty, čipy ...)
Každý měsíc odevzdávají na pobočku evidenci docházky, potvrzenou klientem (vedoucím oddělení nebo personálním oddělením).
Na základě těchto dokumentů společnost ASPO CZ zpracovává zaměstnancům výplatu, takže si každý brigádník ručí za správnost vyplnění pracovních výkazů, potvrzení klientem a jejich včasné doručení na pobočku.
Výplata probíhá 1x za měsíc, vždy v polovině měsíce formou převodu na bankovní účet či hotově ve dnech 10.-15. tého.
Ve výjimečných případech lze výplatu zaslat složenkou, nicméně poštovní poplatek za převod bude stržen z celkově vyplácené částky.

Návrat na obsah